Ознака: прослава

Заев: Ова е историски момент

Ова е историски момент кој е поголем од секој од нас, од нашите партии или кавги или лични интереси. Да ги оставиме различните убедувања...

Евергрини и електронски звуци за Денот на независноста

Со забава на отворено во дворот на Владата утре ќе биде прославен Денот на независноста - 8 Септември.  Како што соопшти владината прес-служба, утревечер со...

Прослава на отворено пред Владата за Денот на независноста

Денот на независноста, 8 Септември, ќе биде одбележан во дворот на Владата, под отворено небо. Како што соопшти денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски, предвидена е...

Владата порачува дека прославата за ЕУ и НАТО е спроведена законски

Прославата „Одиме напред – Македонија во НАТО и ЕУ” е спроведена законски, со почитување на принципот на конкуренција и во транспарентна постапка. Владата објави...

Владата го обелодени трошковникот за прославата за НАТО

Вкупно 11.900 евра по град или 179.500 евра на ниво на цела држава се потрошени за завчерашната прослава „Одиме напред - Македонија во НАТО...

НАТОФЕСТ

Експресната најава за организирање народна веселба во 15 града за наводната покана за влез во НАТО (подготовките биле во тек уште пред Заев да...

Прослава во Градски парк по повод поканата на НАТО

Вечерва во Градскиот парк во Скопје се одржува прослава по повод поканата за зачленување на Македонија во НАТО. Пред присутните настапуваат групата „Архангел“, Кирил Џајковски...

Филипче од Охрид: Историски момент за Република Македонија

Охрид е меѓу првите градови каде веќе се одржува прославата „Македонија во ЕУ и НАТО“ организирана од Владата во 15 градови низ земјата по...

Македонија ја слави поканата за членство во НАТО

Вкупно 15 градови низ државата во моментов се слави по повод  добивањето покана за пристапни преговори за членство на Македонија во НАТО.  Музичкиот хепенинг под мотото „Одиме...

Македонија го слави добивањето на покана за членство во НАТО

Под мотото „Одиме напред, Македонија во ЕУ и НАТО“ денеска во 15 градови низ државата ќе биде прославено добивањето на поканата за пристапни преговори...

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World Episode 3 (https://animeheaven.pro/m/MQQl/ep-3) at website https://animeheaven.pro. See more animeheaven hunter x hunter

Dr. Stone: Stone Wars Eve of the Battle Special Feature (https://crunchyrollfree.com/m/NMj1) Episode Full at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free trial code