15.8 C
Skopje
25.10.2020 - 15:53

Ознака: просветни работници

Платите за просветните работници ќе пораснат за уште 10 отсто

Владата на седница ја разгледа и усвои информацијата за покачување на платите во основното, средното, високото образование и во науката за 10 отсто почнувајќи...

Потона брод со просветни работници во Конго, најмалку 30 загинати

Властите во западниот дел на Конго објавија дека најмалку 30 лица загинале, а 200 се исчезнати кога бродот потонал во езерото Маи Ндомба. Градоначалникот на...

Одбележан денот на просветните работници

Сојузот на просветни работници на Македонија денеска на Свечена академија во Куманово додели признанија за најуспешните учители и професори, по повод Светскиот ден на...

НСОН: Доцни платата за просветните работници

Независниот синдикат за образование и наука(НСОН) денеска на прес конференција информираше дека доцни платата за јули за просветните работници. Претседателот на Синдикатот Томислав Гиевски од...