Ознака: Пронајден

Маж од Албанија пронајден мртов во Кавадарци

Вчера во 12.50 часот во Одделението за внатрешни работи Кавадарци, А.Б.(42) од Кавадарци пријавил дека во куќа на ул.11-та Бригада, во соба каде престојувал,...

Најстариот материјал на Земјата пронајден во метеорит

Научниците го открија најстариот познат цврст материјал на Земјата во метеоритот што падна во Австралија во 1960-тите години. Малите ситни честички од ѕвездена прашина...

По 100 години, пронајден брод исчезнат во Бермудскиот триаголник

Истражувачите веруваат дека ги пронашле остатоците од потонатиот брод „СС Котопакси“, кој во 1925 година исчезнал во Бермудскиот триаголник и, ако таа информација е...

Пронајден е малиот Михаил, родителите се заблагодаруваат

Пронајден е малиот Михаил Илијевски од населбата Драчево, за кој утрово неговата мајка на социјалните мрежи бараше помош да се пронајде, откако не се...

Пронајден вториот мобилен телефон на Катица Јанева за кој велеше дека...

Обвинителството вчера го пронајде вториот мобилен телефон на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за кој таа велеше дека ѝ е изгубен. Телефонот бил пронајден...

Пронајден „Портретот на Дора Мар“ на Пикасо

Холандскиот детектив Артур Бранд, кој бара украдени и изгубени уметнички дела, ја пронајде сликата „Портрет на Дора Мар“ на Пабло Пикасо, вредна 25 милиони...