Ознака: пронајден мртов

Заболен од Ковид-19 избегал од штипската болница, пронајден бил мртов во...

Седумдесет и петгодишен пациент од Пробиштип заразен со коронавирус синоќа избегал од модуларната болница во Штип, а по кратко време, бил пронајден мртов. Настанот го...

Кинескиот амбасадор во Тел Авив пронајден мртов

Амбасадорот на Кина во Израел, Ду Веи утрово е пронајден мртов во неговиот стан, пишуваат израелските медиуми. Ду (58) бил пронајден мртов во неговиот стан...