31.8 C
Skopje
31.7.2021 - 21:03

Ознака: Пронајдени

Ајкули што светат во темнина пронајдени во Нов Зеланд

Научниците тврдат дека откриле три вида ајкули што живеат во водите на Нов Зеланд и што произведуваат светлина во темнина. Ајкулите се пронајдени на дното...

Во храна пронајдени стакло, пластика, иглички, црви…

Граѓани во храната откриле присуство на најразлични нешта, како ластиче во ајвар, црви во чоколадо и слично. Од 340 претставки во АХВ, осум се...

Во Египет пронајдени 13 ковчези постари од 2.500 години

Властите на Египет објавија дека се пронајдени 13 недопрени, запечатени ковчези, за кои се претпоставува дека се постари до 2.500 години. Сандаците се најдени...

Пронајдени 11 рачни бомби на депонија кај Арачиново

Вчера, во 18.15 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу 18 часот, додека се истоварал смет во депонијата, која се наоѓа на излезот...

Обвинителката Ристоска ги пронајде двете кучиња

Обвинителката Ленче Ристоска, која денеска на социјалните мрежи напиша дека ѝ се украдени двете хаски, објави дека кучињата се пронајдени. https://www.facebook.com/lence.ristoska/posts/10220045031490318 - Астра е дома благодарение на...

Во Струмица пронајдени 38 мигранти

Синоќа во 1 часот по полноќ на влезот во Струмица, полициски службеници откриле 35 мигранти (21 од Бангладеш, 11 од Пакистан и трoјца од...

Првпат пронајдени фосилни остатоци од пердуви на диносаурус

Пронајдените древни перја покажуваат како малите месојадни диносауруси ги преживувале долгите студени зими во арктичкиот круг пред 118 милиони години Десет добро зачувани фосилни пердуви...

Пушки, муниција и алати за обивање на врати пронајдени во домот...

Врз основ на судска наредба, синоќа по полноќ, полициски службеници извршиле претрес во домот и помошните простории на С.Л.(53) од Струга. При претресот биле пронајдени...

Откриени три лаборатории за синтетичка дрога во Мексико

Комбинирана акција на армијата и полициските сили во сојузната држава Синалоа на северот од Мекиско пронајде и растури три лаборатории во кои се произведувал...