17.3 C
Skopje
18.9.2021 - 14:14

Ознака: Промоција

Балканска промоција на минијатурниот казан на саемот во Белград

На неодамна завршениот меѓународен фестивал на храна што се одржа во Белград, на кој беа присутни претставници од повеќето земји од регионот, нашата земја...

Промоција на два романа од Јагода Михајловска-Георгиева во КИЦ во Софија

Во просториите на Културно-информативниот центар на Република Македонија во Софија, вечер ќе биде одржана промоција на романите „Каменот од твојот ден“ и „Индиго Бомбај“...

Промоција на книгата „Ноќта“ од Ели Визел

Промоција на книгата „Ноќта“ од Ели Визел, во издание на „Арс либрис“, ќе се одржи денеска во 13.30 часот во Меморијалниот центар на холокаустот...

Промоција на „Ехо на слободата“ на Ана Јовковска

Промоција на новата, втора книга на Ана Јовковска, „Ехо на слободата“ ќе се одржи вечерва во 20 часот во клуб-ресторанот МКЦ. Книгата е издание...

Промоција на „Приказни од Чудновија“ на Матеј Богдановски

Промоција на книгата за деца „Приказни од Чудновија“ на Матеј Богдановски ќе се одржи в четврток, 12 април, во киното „Култура“ со почеток во...

Промоција на книгата „Ехо на слободата“ на Ана Јовковска

Втората книга на Ана Јовковска „Ехо на слободата“ ќе биде промовирана утре, 12 април, во 20 часот во клуб-ресторанот на МКЦ. Илустрацијата на корицата ја...

Промоција на романот „Граница“ на Луан Старова

Во градската библиотека „Браќа Миладиновци“ денеска напладне ќе биде промовиран романот „Граница“ од академик Луан Старова. - „Граница“ е шеснаесетта книга од неговата балканска...

Промоција на „Кога љубовта се троши како креда“

Издавачката куќа „Готен“ утревечер, со почеток во 20 часот, во „Кино Култура“ ќе одржи промоција на поетската збирка „Кога љубовта се троши како креда“...