19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 2:42

Ознака: Промоција

Промоција на „Лисиче“ на Зелениот покрив

Сликовницата „Лисиче“ од холандскиот автор за деца Едвард ван де Вендел и илустраторката Маријe Толман, чиј издавач е „Чудна шума“, ќе биде вечерва промовирана...

Промоција на книгата „4х9“ на Гоце Ристовски

Книгата „4х9“, во која е објавена драмата „9“ издадена на четири јазици (македонски, руски, српски и бугарски), од Гоце Ристовски, ќе биде промовирана вечерва,...

Промоција на книгата „Битолски хорологион“ на Марјан Танушевски

Во Битола денес беше промовирана новата книга на новинарот Марјан Танушевски, „Битолски хорологин“. - „Битолски хорологион“ е сончев часовник. Најстариот сончев часовник на ова поднебје,...

Промоција на првиот Речник на антонимите во македонскиот јазик

Во Културно-информативниот центар, в понеделник, во 19 часот, ќе биде промовиран првиот Речник на антонимите во македонскиот јазик, подготвен од Емил Ниами, а во...

Прокопиев: Колумни што зрачат со слободоумност, љубопитство и истенчена духовитост

Промовирана збирка текстови од Весна Дамчевска Книгата „Да ти се погоди да живееш во интересни времиња“ од новинарката, колумнистка и уредничка на културната рубрика во...

Промоција на книгата „Две минути и четириесет реда“

Промоцијата на книгата „Две минути и четириесет реда“ од Александра Јуруковска, издание на „ПНВ публикации“ од Скопје, ќе се одржи вечерва во 20 часот,...

Промоција на книгата „Глупости“ од Катерина Димитровска

Во мултимедијалниот простор „Кафе и филм Котур“ денеска со почеток во 17 часот ќе биде промовиран книгата „Глупости“ од Катерина Димитровска. - „Глупости“ е шашава психо-сликовница,...

Промоција на „Ќе фатит бран“ од Долорес Атанасова-Лори

Промоцијата на книгата „Ќе фатит бран” од поетесата Долорес Атанасова-Лори ќе се одржи на платото пред МКЦ, на 5 јуни (сабота) со почеток во...

Во Битола промовиран прирачникот „Ајде да зборуваме и да пишуваме правилно...

Во рамките на обележувањето на големиот јубилеј, 100 години од раѓањето на академикот Блаже Конески, еден од втемелувачите и кодификаторите на современиот македонски литературен...

Онлајн промоција на книгата „Основен тренинг за живот“

Онлајн промоцијата на книгата „Основен тренинг за живот“ од Марино Башиќ ќе се одржи денеска, во 19 часот, на фејсбук-страницата на издавачката куќа „Арс...