Ознака: Промоција

Промовирана книгата „Ковид-19 и безбедноста, регионални предизвици и нови државни актери“

Во рамките на честувањето на патрониот празник на Универзитетот „Свети Климент Охридски“ денеска се одржа промоција на книгата „Ковид-19 и безбедноста, регионални предизвици и...

Македонија ќе се промовира како економски и политички бренд

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, го презентира новиот концепт на Економската дипломатија, кој произлегува од предвидените приоритети на мандатната мисија. Економската дипломатија претставува важен...

Промовирана „(Калеидо)скопски шеми“ од Љубомир Грбевски

  Петтата книга на Љубомир Грбевски-Џери наменета за тинејџерите „(Калеидо)скопски шеми“, со поднаслов: „Улични легенди и урбани песни удобни како чевли тесни“, беше промовирана денеска...

Промоција на книгата „Македонизмот во илинденската епоха – факти и аргументи“

Книгата „Македонизмот во илинденската епоха - факти и аргументи“ од проф. д-р Михајло Миноски ќе биде промовирана утре во просториите на Социјалистичката партија на...

Промоција на македонскиот превод на „Замислување на мирот“ и проекција на...

Филозофскиот Филмски Фестивал и Филозофското друштво на Македонија организираат промоција на македонскиот превод на книгата ЗАМИСЛУВАЊЕ НА МИРОТ: ДИЈАЛОГ ЗА ПЕРЦЕПЦИЈАТА (Inventing Peace, A...

Промоција на книгата „Ти, моја, безмилосна една“ од Цветанка Колева

Во организација на Домот на културата „Иван Мазов Климе“ и библиотеката „Феткин“- Кавадарци вечерва со почеток во 18.30 часот а во рамките на манифестацијата...

Промоција на книгата „Народните херои и академици во Гимназијата Јосип Броз...

Денеска во Битола, по повод 75-годишнината од почетокот на наставата на македонски јазик во средните училишта во Гимназијата „Јосип Броз Тито“, беше промовирана книгата...

„Нокаут“ го промовираа спотот за макфестовската „Сакам да живеам“

Никола Перевски - Пере го престави и ново лого на бендот, го најави појавувањето на новиот албум до почетокот на идната година, како и на документарецот...

Промоција на „101 сонет од една чудна пролет“ од Владимир Мартиновски

Промоција на новата поетска книга од Владимир Мартиновски „101 сонет од една чудна пролет“ ќе се одржи в четврток (28 октомври) во Младинскиот културен...

Промоција на „Погледи низ времето“ од Киро Кипроски

Антологиската книга новинарски текстови на Киро Кипроски не е само обичен „Поглед низ врмето“ туку и архива што сведочи за нас. Ако минатото сведочи...

Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 2 (https://kissanimeonline.com/m/7B8z/ep-2) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanimenz

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 24 at website https://funimationfree.com. See more funimation on switch