16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 6:39

Ознака: промовира

ЕУ не ги почитува вредностите што ги промовира

Нормативната моќ на ЕУ е важна, но уште поважно е ако лидерите на ЕУ дома го практикуваат тоа што им го проповедаат на другите...

Кина цврсто ја промовира заедничката изградба на „Еден појас и еден...

Соочувајќи се со целокупното влијание од пандемијата на ковид-19 во светот, Кина иницира видеоконференција на високо ниво, која беше организирана на 18 јуни, во...

Давор Јордановски во Торонто го промовира новиот албум

На канадската промоција на „Dix Nocturnes Pourpres“ присуствуваа и негови колеги музичари од САД, Романија и од Македонија Македонскиот музичар Давор Јордановски, кој веќе петнаесетина...

Лидија Димковска ја промовира новата книга

Промоција на новата книга од Лидија Димковска, насловена „Кога заминав од Карл Либкнехт“, во издание на „Или-или“, ќе се одржи вечерва, во 21 часот,...

Туна ќе го промовира албумот „Фортуна“

Алтуна Сејди-Туна, име што веќе им е познато на сите генерации љубители на забавната музика, по извесно затишје, се враќа со концерт во Македонската...

Скопје ќе промовира нови европски шампиони

Со првите 10 кола од предвидените 22 во брз шах, денеска и официјално во Скопје ќе почне 31-то Европско првенство во забрзан и во...