9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 15:47

Ознака: промена на името

Што добивме или што изгубивме со промената на името

Една година откако Република Македонија стана Република Северна Македонија Што се промени суштински во државата по промената на името, дали денес македонските граѓани се чувствуваат...

Рот: Никој нема да има корист, ако одново се отвори прашањето...

На никој не му оди во корист одново отворање на веќе решен спор, нешто што би имало последици на односите со европските партнери, но...

ЕУ и официјално известена за промена на името

Европската Унија и официјално ја доби нотификацијата за промената на уставното име на државата, соопшти попладнево службата за надворешна акција на ЕУ, ЕЕАС, а...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Шекеринска и Димитров слават, а Македонија е завиена во...

Во ситуација кога Македонија и народот е разочаран од губењето на името само Заев , Шекеринска и Димитров слават. Македонија денес не слави, Македонија...