21.4 C
Skopje
16.7.2019 - 16:40

Ознака: промена на граници

Рот: Промена на границата на Косово ќе го дестабилизира регионот

Германскиот министер за Европа, Михаел Рот повтори дека Германија е против решавање на спорот помеѓу Србија и Косово со менување на границата. Според него, тоа...

Харадинај: Корекција на границите е опасен експеримент

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај денеска изјави дека корекцијата на границите е опасен експеримент и со тие иницијативи мора да се биде многу внимателен. - ...

Даут Харадинај: Промената на границите води во војна

Пратеникот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), Даут Харадинај смета дека идејата за корекција на границите, која на последните прес-конференции ја пласира претседателот...