14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 1:01

Ознака: пролетна

Пролетна временска прогноза за Европа

Широко распространетиот недостиг од ладен воздух низ цела Европа оваа зима ќе продолжи и во пролетта, бидејќи голем дел од континентот се соочува со...

Отворете ја пролетната сезона во дворот

Време е да го разбудите дворот од зимскиот сон! Извадете ги цвеќињата надвор, направете нови полици на кои ќе ги изложите, додадете неколку светилки...

Општината Кисела Вода почна со пролетна дератизација

Општината Кисела Вода почнува со пролетната дератизација на јавните површини на својата територија и во согласност со планот ќе бидат опфатени 1.960 шахти. Од...