Ознака: производител

Германскиот производител на автомобили БМВ има ново лого

Компанијата БМВ го претстави пред јавноста обновеното лого, без традиционалната црна рамка. Последен пат амблемот беше променет во 1997 година, се наведува на официјалниот...

Финска ќе биде единствен производител на ураниум во Унијата

Финска е на пат да стане единствен производител на ураниум во ЕУ откако Чешка и Романија ги запреа своите производствени капацитети Финската влада неодамна ѝ...

Трамп ги прогласи САД за најголем производител на енергија во светот...

Доналд Трамп на Твитер се пофали дека САД сега се „најголем производител на енергија во светот“. Објавата следеше откако порасна цената на нафтата на...