12.1 C
Skopje
18.11.2019 - 3:17

Ознака: проектили

На сцената се гушкаат, зад сцената си пуштаат ракети

Северна Кореја лансирањето на два проектила со краток дострел гo нарече предупредување за поттикнувачите на војна од Јужна Кореја, пренесува Би-би-си. Двата проектила со краток...

Проектилите на Северна Кореја не го плашат Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека не е загрижен за неодамнешното лансирање проектили од Северна Кореја и изрази уверување дека лидерот на таа...

Сириските сили собориле проектили истрелани кон две воздушни бази (ВИДЕО)

Сириските сили ги собориле проектилите истрелани кон воздушната база Шајрат во покраината Хомс и врз уште една база североисточно од главниот град Дамаск, објави...