Ознака: проектили

Северна Кореја испука три нови проектили

Северна Кореја испука три неидентификувани проектили денеска. Генералштабот на јужнокорејската армија не прецизираше за каков проектил станува збор. Проектилите биле испукани од градот Сондок кон...

Иран погоди песочни дини за да избегне американски одговор

За да избегне американски жртви, Иран ги испалил проектилите како одмазда за убиството на генералот Сулејмани и погодиле песочни дини околу базата Ајн ел...

Макрон не отфрла воведување мораториум за проектили во ЕУ?

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека е подготвен да го разгледа предлогот на рускиот колега Владимир Путин за воведување мораториум за распоредување проектили со...

На сцената се гушкаат, зад сцената си пуштаат ракети

Северна Кореја лансирањето на два проектила со краток дострел гo нарече предупредување за поттикнувачите на војна од Јужна Кореја, пренесува Би-би-си. Двата проектила со краток...

Проектилите на Северна Кореја не го плашат Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека не е загрижен за неодамнешното лансирање проектили од Северна Кореја и изрази уверување дека лидерот на таа...

Сириските сили собориле проектили истрелани кон две воздушни бази (ВИДЕО)

Сириските сили ги собориле проектилите истрелани кон воздушната база Шајрат во покраината Хомс и врз уште една база североисточно од главниот град Дамаск, објави...