Ознака: продолжување

Тенисот испланира продолжување на сезоната на 14 август

Според календарот објавен од АТП, вториот гранслем годинава треба да се игра од 31 август во Њујорк, а третиот од 27 септември во Париз....

Шпанскиот премиер бара уште едно продолжување на вонредната состојба

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез, изјави дека на неговата земја и се потребни дополнителни 15 дена вонредна состојба, што би траела до 21 јуни,...

Пендаровски ја продолжи вонредната состојба за 14 дена

Претседателот Стево Пендаровски соопшти дека одлучил да прогласи нова вонредна состојба во времетраење од 14 дена, наместо предложените 30 дена, како што бараше техничкиот...

Засега нема скратување на полицискиот час

Засега немаме стриктна препорака за дополнително скратување на полицискиот час, рече министерот за здравство Венко Филипче, кој не ја исклучи можноста дополнително да се...

Вонредната состојба во Италија најверојатно ќе биде продолжена до почетокот на...

Вонредната состојба во Италија воведена поради епидемијата на коронавирус, судејќи по сè ќе биде продолжена до почетокот на мај, најави началникот на Агенцијата за...

Кривичниот суд инсистира да продолжи судењето за „Рекет“

Кривичниот суд во Скопје инсистира да продолжи судењето за случајот Релет“ со оглед на тоа дека станува збор за притворски предмет. Од судот информираат...

Поделба околу продолжувањето на мандатот на УНМИК

Претставниците на постојаните членки на Советот за безбедност на Обединетите нации на седницата за Косово изнесоа различни ставови за решавањето на косовското прашање и...

Обидот за продолжување на работното време на текстилците ја разгневи јавноста

Барањето за продолжување на работното време за текстилните работници за половина час, колку што им трае паузата за да можат да работат вкупно осум...

Обвинителството бара продолжување на притворот на Јанева

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе предлог да ѝ се продолжи притворот на разрешената специјална јавна обвинителка Катица Јанева. Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја...

Продолжен притворот на Боки 13 и Зоки Кичеец

Основниот кривичен суд Скопје ја продолжи мерката притвор за нови 30 дена за двајцата осомничени во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и...