Ознака: продолжение

Бугарија како продолжение на Преспа

На овие теми, а можеби дури и за истите тези сум пишувал многупати. Веројатно и со истите формулации. Но тоа е судбината на трагедијата...

Кортни Кокс и Нив Кембел се враќаат во новото продолжение на...

Исконскиот хорор-серијал „Вресок“ го доби својот петти дел, кој ќе се вика исто како и филмот откога сѐ започна, „Вресок“. Она што ќе ги...

Нов Зеланд ги отвори границите за Џејмс Камерон и неговата екипа...

Во главниот град на Нов Зеланд имаше дополнителна возбудa изминатата недела откако холивудскиот режисер Џејмс Камерон и неговата екипа допатуваа за да го снимаат...

Ќе се снима четврто продолжение на „Лоши момци“

Продуцентот на познатата франшиза „Лоши момци“, Џери Брукхајмер, соопшти дека веќе некое време работи на четвртото продолжение на филмот. Последното продолжение на „Лоши момци“, во...

Лора Дерн, Сем Нил и Џеф Голдблум во продолжението на „Паркот...

Љубителите на „Паркот Јура“ со одушевување ја дочекаа информацијата дека сите тројца оригинални актери од првиот дел на филмот, Лора Дерн, Сем Нил и...

Продолжението на „Тоа“ ги нема емоцијата и симболиката од книгата

„Тоа: Глава 2“ се најде на листата на најисчекуваните филмови за оваа година. Обожавателите на истоимениот култен роман на Стивен Кинг и на адаптацијата...

Анџелина Џоли и во новото продолжение на „Злобница“

Холивудската дива Анџелина Џоли ќе се појави и во продолжението на филмот „Злобница“, каде што ја толкува главната улога на лошата вила, чија премиера...

Филмот „Веном“ ќе добие продолжение

Продукциската куќа „Сони пикчрс“ го најави вториот дел од приказната за антихеројот на Марвел, Веном, со речиси истиот тим. Насловната улога повторно ќе ја толкува...

Ново продолжение на „Рамбо“

Никогаш не е доста во животот од акциите на Рамбо или Силвестер Сталоне. Сталоне деновиве ги израдува своите обожаватели со тоа што на својот инстаграм-профил...

Харисон Форд по петти пат Индијана Џонс

Харисон Форд повторно во главна улога во петтото продолжение на серијалот „Индијана Џонс“, кој ќе започне да се снима наредната година во Велика Британија,...