Ознака: продажба

Продажба на државниот имот поради воведувањето на еврото

Хрватска Хрватската држава почнува нов бран приватизација како услов за воведување на еврото, наместо националната валута куна. Владата изработи акциски план за влез во еврозоната...

Низ населбите сѐ поприсутна продажбата од камиони и трактори

Најчесто дивите продавачи се паркирани под некоја сенка по парковските површини или тротоарите и сервисните улички, од каде што ги продаваат своите производи, дури...

Вилијам Ијансон специјалист за продажба на колекционерски автомобили

Скриено во длабоките шуми на западот на Англија, меѓу неверојатните отворени патишта и необичните британски колиби, е шармантното седиште на компанијата „Вилијам Ијансон Лтд“....

Постигната согласност за продажба на РК Пелистер

Денеска на седница на Советот е постигната согласност околу продажбата на РК Пелистер. - За „Еурофарм Работник“ прифатливи се заклучоците што беа донесени пред два...

Лекари издавале фиктивни рецепти, а со лековите се тргувало

Лекари издавале фиктивни рецепти, а во организација со аптеки лековите биле давани бесплатно кај лица кои потоа ги продавале во државата, но и во странство,...

Велика Британија ја прекина продажбата на оружје за Саудиска Арабија

Британската Влада денеска соопшти дека привремено го прекинува доделувањето на нови договори за продажба на оружје на Ријад, кое би можело да се користи...

Почна продажбата на влезниците за ОИ во Токио

Продажбата на првиот пакет влезници за Олимписките игри (ОИ) 2020 во Токио веќе започна, а за јапонските државјани е организирана и државна лотарија за...

Во Мосул отворена продавница за алкохол по падот на Исламската држава

Две години откако ирачките сили го презедоа градот Мосул од Исламска држава, малите продавници за алкохолни пијалаци повторно ги отворија своите врати, а отворени...

Губењето на јогуртот ја принуди Грција да преземе мерки

Грција сака да ги заштити производите кои се продавани како нејзини брендови, откако не успеа да го заштити јогуртот што го искористија меѓународните компании,...

Најдобро продаваните автомобили во светот

Постојат неколку работи што можат да го направат еден автомобил високопопуларен или непопуларен: неговата вредност, сигурност, иновативност, креативност и цена. Некои автомобили се познати...