24.8 C
Skopje
19.6.2021 - 11:52

Ознака: продажба

Телефонската и онлајн продажба со мали и големи п(р)опусти

Искусните во онлајн купопродажбата велат дека многу е важно да се види од каде се нарачува, дали станува збор за проверени сајтови и дали...

Пад во автомобилската продажба на светско ниво

Коронавирусот лани му нанесе значителен удар на меѓународниот автомобилски пазар. Бројот на новорегистрирани патнички автомобили во 27-те членки на Европската Унија (ЕУ) опаднал за...

Жител на Подгорица ја продал ќерка си за 20 илјади евра

Четириесет и четиригодишен жител на Подгорица е уапсен под сомнение дека сторил кривично дело трговија со луѓе на штета на неговата малолетна ќерка, соопшти...

Продажбата на музички касети двојно зголемена за една година, најпродаван албумот...

Се проценува дека продажбата на музички касети се зголемила двојно минатата година во споредба со 2019 година. Британската фонографска индустрија, која ги застапува музичките издавачи,...

Николоски: Власта не успеа да го изгласа спорниот закон за ГА-МА

- 21 час непрекината битка во Собрание! Власта не успеа да го изгласа спорниот законот за преценета продажба на ГА-МА - пишува потпретседателот на...

Да се спречи или да се лечи

Минатиот месец шпанската национална полиција, заедно со холандската, белгиската полиција и со Европол, откри повеќе од 34 илјади стебла марихуана и уапси 17 лица...

Братот на Ескобар ги тужи Швеѓаните поради измама со златни телефони

„Ескобар Инк“, компанијата која братот на Пабло, Роберто Ескобар ја води заедно со Швеѓанецот Олаф Густафсон, тврди дека „Кларна“ им должи 400.000 евра за...

Во Франција уапсени продавачи на лажни тестови за ковид-19

Во Франција се уапсени седум лица кои продавале лажни тестови негативни на коронавирус на патниците на најголемиот париски аеродром Шарл де Гол. Шестмина мажи...

Поведена постапка за државјани на Албанија кои продавале марихуана во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против двајца државјани на Албанија на возраст од 21 и 26 години, за кои постои основано сомнение дека...

Мекларен ја продава својата фабрика за 200 милиони фунти

Седиштето на Мекларен во Вокинг, едно од најголемите технички достигнувања на славниот британски тим, е на продажба за 200 милиони фунти, пари со кои...