Ознака: продаден

Манифестот на Де Кубертен продаден за рекордни 8,8 милиони долари

Манифестот е рачно напишан документ на 14 страници од говорот што Де Кубертен го одржал на универзитетот „Сорбона“, две години пред формирањето на ИОК...

Револверот со кој наводно бил убиен Ван Гог продаден на аукција

Кородираниот револвер „Лефоше “, познат како „најславното оружје во светот на уметноста“, синоќа беше продаден за 162.500 евра на аукција во Париз. Многумина ја...