17.2 C
Skopje
17.6.2019 - 23:32

Ознака: продавници

Српските производи исчезнаа од косовските продавници

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ѝ порача на својата српска колешка Ана Брнабиќ дека сѐ додека Србија продолжува да работи против Косово, таксата од 100...

Старбакс продава повеќе од 80 продавници во Европа

„Старбакс" ќе го реструктурира својот бизнис во Европа по неколку години слаба продажба. Компанијата со седиште во Сиетл ќе продаде 83 продавници што ги...

Италија ќе воведе забрана за работа на продавниците во недела

До крајот на годината, новата италијанска Влада ќе воведе забрана за работа во недела во големите трговски центри. На овој начин, Владата се обидува да...

Икеа затвора три продавници во Норвешка

Шведскиот трговски синџир за мебел Икеа објави денеска дека ќе ги затвори продавниците во три норвешки града за да ги намали трошоците во контекст...

Икеа ќе отвора мали градски продавници

Шведската компанија Икеа одлучи да воведе драстични промени во работењето, по 30 години функционирање. Компанијата планира да почне да отвара мали градски продавници наместо големите...