7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 8:33

Ознака: продавач

Тажниот продавач на смев

Низ страниците на македонската литература за деца Седеше на тротоарот од една мала полуосветлена уличка. Тоа беше само мало старче со долга бела брада, а...

За Данска играа продавач, студент, интернет-ѕвезда…

За фудбалската репрезентација на Данска, која загуби со 0-3 на гостувањето кај Словачка, во тест-натпревар, во средата, играа продавач, студент и интернет-ѕвезда во т.н....

Старица од Скопје измамена од лажен продавач на дрва

Старица од Скопје била измамена од лажен продавач на дрва. Вчера во 17.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје В.С.(71) пријавила дека истиот...

Нема мајстори да ги закрпат дупките на пазарот на трудот

Македонија сѐ уште има висока стапка на невработеност, а една од причините е неусогласеноста помеѓу образовниот систем и потребите на стопанството Технички контролор, молер, монтер,...

Мачорот Дог е најпознатиот продавач на риба во Виетнам

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]