4.3 C
Skopje
24.2.2020 - 11:08

Ознака: продавачи

Од идниот викенд продавачи во парк само со дозвола

Град Скопје од следниот викенд воведува ред за локациите и површината на која ќе може да работат мобилните продавачи, по реакциите на посетители дека...

Пазарџиите засега се спасија од законот

Пазарџиите ја поздравија одлуката на Министерството за економија да се укине проблематичниот закон, но тие веднаш прашаа дали можеби станува збор за предизборен маркетинг,...

Подмолните трикови на Црниот петок

Треската за Црниот петок ги тресе сите трговски центри ширум светот секој ноември. Стампедо луѓе во потрага по попусти звучи доволно мрачно. Во пресрет на...

Нема повеќе диви продавачи на „Бит-пазар“

Наместо картонски кутии, булеварот Крсте Мисирков ќе го красат дрвореди Нема повеќе диви продавачи на „Бит-пазар“. Нема ниту картонски кутии и остатоци од отпад, кои...