18.6 C
Skopje
24.8.2019 - 7:06

Ознака: прогон

Асиа Биби успеала да го напушти Пакистан?

Христијанката од Пакистан, Асиа Биби, која помина осум години во затвор и беше осудена на смртна казна под обвинение дека го навредила муслиманскиот пророк...

Кога ќе запре прогонот на Власите и на Македонците?

Отворено писмо до Прокопис Павлопулос, претседател на Република Грција Почитуван господине Павлопулос, морам да ви кажам некои работи, па поради тоа и ви пишувам....