Ознака: прогноза

Времето денеска ќе е претежно облачно – од утре снег и...

Наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а попладне долж...

Каква зима нѐ очекува

Од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија, барем кога станува збор за наредните неколку дена, ја потврдуваат оваа прогноза. Оттаму посочуваат дека во земјава...

Викендов ни претстои сончево и топло време

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со слаб ветер од зпаден и југозападен правец. Утринската температура ќе се...

Влијанието на временската прогноза врз риболовот

Познато е дека сомот оди кон површината на водата при разни детонации, силни вибрации или грмежи. Кога ќе го изнервира вревата, тој тргнува во...

Метеоролозите ја објавија главната прогноза за зимата

Метеоролошкиот сервис AccuWeather објави голема сезонска прогноза за Европа за претстојната зима. Според неа, ниту оваа година не можеме да очекуваме вистинска зима со...

Жозе Мурињо со прогноза за осминафиналето на Светското

Жозе Мурињо ја даде својата прогноза за групната фаза на Светското првенство. Португалецот јасно вели дека навива за своите и дека очекува успех, но...