19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 0:46

Ознака: провокација

Андреј Ковачев: Српскиот јазик е провокација за Бугарија

- Ако Зоран Заев го замени зборот српски со бугарски за учење во училиштата, ќе има земјотрес, иако за ниту еден друг јазик нема...

Американските поморски маневри провокација за Кина?

Маневрите на воените морнарици на САД и десет земји од Југоисточна Азија што почнаа вчера, за експертите се уште еден показател за зголемувањето на...

Атина: Турските провокации ја поткопуваат стабилноста во регионот

Турските провокации ја поткопуваат стабилноста во регионот во еден критичен момент, демонстрирајќи отсуство на правни аргументи на Турција, оцени грчкото Министерство за надворешни работи...