Ознака: проверуваат

Се проверуваат информациите за наводното двојно државјанство на Кирил Петков

Рокот за проверка на државјанството на поранешниот министер за економија Кирил Петков е продолжен до средината на декември, пренесуваат бугарските медиуми. Кон крајот на...