-5.2 C
Skopje
17.1.2022 - 2:56

Ознака: проверка

Визуелната проверка на сертификатите за вакцинација не претставува злоупотреба на личните...

Ако се врши само визуелна проверка на сертификатите за вакцинација при влез во угостителски објект, семинар, веселба, културен или спортски настан, нема повреда на...

Две лица фатени со оружје на „Илиндеска“ во Скопје

Кај две лица при проверка на нивните автомобили на булеварот Илинден во Скопје биле пронајдени пиштоли што ги поседувале без дозвола. Според информациите од скопското...

Полицаец при проверка на пиштолот испукал еден куршум во канцеларија

Полицаец од Тетово при проверка на службениот пиштол испукал еден куршум во канцеларијата. Во инцидентот нема повредени. Според информациите на МВР, вчера околу 10.30 часот...

Закерберг се вмеша во спорот помеѓу Трамп и „Твитер“

Во интервју за Фокс Њуз, извршниот директор на „Фејсбук“, Марк Закерберг ја  критикуваше социјалната платформа Твитер за одлуката да обележи два твита на американскиот...

Со бензин го полеале и го запалиле возилото откако ги сопрела...

Жители на Крива Паланка со бензин го полеале и го запалиле возилото откако ги сопрела полицијата за да изврши проверка. Ккао што информира МВР,...

Засилен надзор и проверка на храната

Од Агенцијата за храна и ветеринарство препорачуваат граѓаните да внимаваат при приготвувањето храна од животинско потекло, бидејќи коронавирусот може да се пренесе и преку...

Со проверка на фактите против дезинформациите

Организациите за проверка на факти не треба да се фокусираат само на борбата против лажните вести. Тие треба да ги идентификуваат и изворите на...

ВАР работи со полна пареа, а незадоволството е од долгото време...

На Копа Америка проверките со ВАР траеле во просек по две минути и 26 секунди, што е речиси двојно повеќе од времето што било потребно...

Дипломите на административците на генерална проверка

Државните парламентарци остро се спротивставиле на ставот на Агенцијата за заштита на лични податоци во Босна и Херцеговина, која донела оцена дека е неприфатлива...

Инспектори од ОПЦВ минатата недела извршиле проверки во Русија

Инспектори од Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ) минатата недела извршиле проверки на ненајавено место во Русија, информира „Краснаја ѕвезда“, официјален весник на...