17.2 C
Skopje
17.6.2019 - 23:28

Ознака: проблеми

Земјоделството станува сѐ понеодржливо

Ниските приноси и ниската продуктивност, кои резултираат со ниска профитабилност, како главни проблеми во земјоделството, водат кон неодржливост на системот Земјоделско-прехранбениот сектор е сложен диверзифициран...

Искрена ли е СПЦ кон МПЦ-ОА?

Верските аналитичари велат дека токму СПЦ со својата политика на оспорувања е главната причина што таа денес има проблеми не само со МПЦ-ОА туку...

Проблемите со јаболкото

Според официјалните статистички податоци, јаболкото е најзастапен овошен вид во Македонија, кој денес зафаќа 50,2 отсто од бројот на родни стебла во однос на...

Социјалните мрежи недостапни ширум светот

Кај најголемите социјални мрежи денеска е регистриран проблем и тие не се достапни во повеќе делови на светот, објавија западните медиуми. Корисниците ширум Европа имаат...

Универзална примена на средството за миење садови

Дали знаевте дека средството за миење садови можете да го употребувате за многу други работи освен за миење на садовите? Тоа може да ви...

Проблемите на Орбан со Европската народна партија

Пратениците на Европската народна партија (ЕПП), најголемиот политички блок во Европскиот парламент, вчера требаше да гласаат за евентуалната суспензија на унгарската партија Фидеш. Унгарскиот...

Проблематичните чеда на ЕУ

Македонија, според препораките на германскиот експерт Рајнхард Прибе, мора да спроведе реформи во владеењето на правото ако сака да биде дел од ЕУ. Но...

Македонија ги реши проблемите на НАТО и на ЕУ, а не...

Од 2008 година, на срамен, нелегален и силеџиски начин НАТО и ЕУ ни имаа поставено блокада, уцена и ултиматум - прво името потоа членство....

Ципрас и Ердоган се заложија за мирно решавање на проблемите

Со приватна посета на „Света Софија“ во Истанбул, грчкиот премиер вчера го започна вториот ден од посетата на Турција, а веднаш потоа замина на...

Пет причини поради кои постојано сте уморни

Многу нешта влијаат врз квалитетот на животот, но еден од најважните фактори е спиењето. Доколку во текот на ноќта често се будите, спиете лошо,...