Ознака: Пробиштип

Тешко повреден рудар од Пробиштип

Во полициската станица Пробиштип, од ЈЗУ „Нада Михајлова“ вчера било пријавено дека кај нив со тешки тлесни повреди бил донесен М.Д.(27) од Пробиштип. По преземени...

Можност за децата да учат кинески јазик

ПРОБИШТИП Општина Пробиштип потпиша меморандум за соработка со институтот „Конфуциј“ - Скопје, кој работи при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, а се однесува...

Заболен од Ковид-19 избегал од штипската болница, пронајден бил мртов во...

Седумдесет и петгодишен пациент од Пробиштип заразен со коронавирус синоќа избегал од модуларната болница во Штип, а по кратко време, бил пронајден мртов. Настанот го...

Пронајдени дрога и оружје во куќа во Пробиштип

Разна дрога и оружје биле пронајдени во куќа во Пробиштип. Според информациите на МВР, вчера бил приведен А.Д.(20) од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение...

Нападнати полицајци во Скопје и Пробиштип

Двајца полициски службеници вчера биле нападнати во Пробиштип и Скопје. Настанот во Скопје се случил во Полициската станица Карпош, а приведен е 62-годишен скопјанец. - Тој...

Неделата е неработна ако дозволат газдите

Неодамна стотина текстилни работници од Штип, Кочани, Пробиштип и од Делчево преку протести упатија порака до Владата и до државните институции да донесат закони...

Заев и Анѓушев во Пробиштип на свечено пуштање во употреба на...

Премиерот Заев и вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, присуствуваа на свеченост по повод пуштање во употреба објекти за снабдување со здрава и...

Прва социјална зграда во Пробиштип – најавена изградба на уште девет...

Во Пробиштип почна изградбата на социјална зграда во која ќе можат да се вселат 48 семејства од социјално ранливите категории. Според Генералниот директор на...

Отворена нова градинка во Пробиштип

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска присуствуваше на отворање на новиот објект „Детелинка“ на детската градинка „Гоце Делчев“ во Пробиштип. - Раниот...

Пендаровски: Трасиран е патот што води кон ЕУ и НАТО

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна поддршка на...