27.2 C
Skopje
19.8.2019 - 23:01

Ознака: пријател

Шарл Азнавур големиот пријател на Македонија

Специјално за „Нова Македонија“ ги објавуваме сеќавањето на Јордан Плевнеш за Шарл Азнавур и дел од беседата со која на 2 јули 2009 година...

Каде е Македонија во спречување на суицидите

Според докторката Лидија Трпеска Попоска, специјалистка-психијатарка во заводот за ментално здравје на деца и младинци „Младост“, обидот за самоубиство и за убиство во светот...

Скопјанка нападната од нејзиниот пријател

Триесет и тригодишната Е.С. од Скопје синоќа  билa донесенa повреденa во Ургентниот  центар во Скопје. Како што соопшти МВР, со Е.С. бил извршен разговор во кој изјавила...