11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 4:55

Ознака: пријатели

Претпразнична телеграма до татковината на лажните пријатели

Збогум куло моја недоѕидана, што те ѕидав од пафтањето на крилјата на исплашените гугутки, од црното во зеницата на македонскиот рис, што те ѕидав...

Повторната средба на „Пријателите“ успешно ја наплати носталгијата

Долгоочекуваната повторна средба на шесте ѕвезди на „Пријатели“ се емитуваше во четвртокот, 17 години по завршувањето на култната серија, а оригиналните членови на актерската...

Метју Пери објаснува зошто „Пријатели“ стекнува обожаватели 25 години подоцна

Кога беше премиерно прикажана на Ен-би-си во 1994 година, „Пријатели“ веднаш пронајде врска со фановите и критичарите благодарение на паметното сценарио и хемијата на...

Конечно снимена специјалната епизода на „Пријатели“

Поминаа речиси 17 години откако шестемина најпознати пријатели на поп-културата беа заедно на филмски сет, но тој со нивната најнова дружба, конечно, беше снимен...

Снимањето на „Пријатели“ ќе почне во Лос Анџелес во април

Снимањето на повратничката епизода на „Пријатели“ ќе почне најрано во април, по неколкуте одложувања, откри Дејвид Швимер во радио-гостување на „Сириус екс-ем“. Првично беше предвидено...

Клуни им дал на 14 пријатели по милион долари за да...

Познатиот американски глумец и режисер, Џорџ Клуни, своевремено им подарил по милион долари на неговите 14 најблиски пријатели. Во интервју за магазинот за мажи...

Oбединувањето на популарната серија „Пријатели“ се одложува

„Ејч-би-о макс“ повторно одлучи да го одложи снимањето на новата епизода на „Пријатели“, наведувајќи го фактот што пандемијата на коронавирусот сè уште не се...

Објавен готвач со рецептите од култната серија „Пријатели“

Култната серија „Пријатели“ заврши во 2004 година, но нејзината популарност не престана, бидејќи многумина не само што и сега се навраќаат на епизодите туку...

Креаторката на „Пријатели“ смета дека не направила доволно за да ја...

Популарната серија „Пријатели“, која се снимаше од доцните 1990-ти до раните 2000-ти години, денес е сè уште популарна, а креаторката Марта Кауфман неодамна изјави...

Специјалната епизода на „Пријатели“ поместена за наесен

Обожавателите на култната телевизиска серија „Пријатели“ ќе треба да ја чекаат есента за повторна средба со екипата на „Пријатели“, бидејќи тогаш ќе се емитува...