7.8 C
Skopje
29.11.2021 - 3:26

Ознака: „Пријатели на проширувањето“

Пендаровски на средба со министри на држави од групата „Пријатели на...

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, ги прими министерите за надворешни работи на Литванија, Латвија, Полска и потсекретарот за европски работи на Естонија, чиишто земји,...