31.8 C
Skopje
25.6.2021 - 13:33

Ознака: пријавување

Жртвите да пријавуваат насилство и за време на полицискиот час

И за време на полициски час, жртвите на родово базирано или семејно насилство ќе можат да пријават на 192, СОС линиите, во Центрите за...

За само неколку часа, 8.000 граѓани се пријавиле на страницата за...

Веб-страницата Vakcinacija.mk од денеска ја пуштивме во употреба, a за само неколку часа има повеќе од 8.000 регистрирани граѓани, соопшти министерот за здравство, Венко...

Функционална страницата на која македонските граѓани може да се пријавуваат за...

Министерството за здравство информира дека е пуштена во употреба веб-страницата Vakcinacija.mk , на која граѓаните ќе може да се пријават за вакцинација против ковид-19....

Почна електронското пријавување за вакцинација

Србија Граѓаните на Србија од вчера можат да се пријавуваат за вакцинирање против ковид-19, а тоа може да го направат преку електронскиот систем што е...

Прекршувања на избирачкото право можат да се пријават во Хелсиншкиот комитет

Со оглед дека веќе почна гласањето во рамки на предвремените избори за пратеници во Собранието, Хелсиншкиот комитет за човекови права ги известува граѓаните дека...

Заболените од коронавирус и оние во самоизолација до утре можат да...

Утре истекува рокот за пријавување на лицата кои се позитивни на ковид-19 или се во домашна изолација, а кои сакаат да гласаат на претстојните...

Македонските граѓани затечени во странство итно да се пријават за да...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ги повика сите наши државјани кои во моментов се во странство, посебно оние кои немаат регулиран престој, итно...

Започна пријавувањето за Дедомразовската трка во Скопје

Официјално почна пријавувањето за традиционалната Дедомразовска трка во Скопје, која оваа година ќе се одржи на 22 декември. Според информациите од „Прв до врв“...

Почна пријавувањето за Дедомразовската трка во Скопје

Традиционалната Дедомразовска трка во Скопје годинава ќе се одржи на 22 декември. Трката покрај натпреварувачки, има и забавен карактер па во неа се добродојдени да...

Започнува електронската апликација за пријавување во Студентскиот дом во Битола

Од денеска започнува електронската апликација за пријавување на сите студенти кои се на додипломски студии запишани во втора и повисоките години на факултетите и...