4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 20:43

Ознака: пријави

Пријави до МВР: Агитирање, нудење пари и организирано носење луѓе на...

Во периодот од 11.00 до 12.00 часот во МВР биле пријавени повеќе настани во врска со изборниот процес. Од МВР велат дека се постапува...

Годишните даночни пријави на увид кај граѓаните

Управата за јавни приходи соопшти дека се подготвени годишните даночни пријави за 2019 година и истите тие се веќе доставени до граѓаните. - Ги повикуваме...

За две недели 56 пријави за прекршување на работничките права

Во периодот од 1 до 14 април Хелсиншкиот комитет добил 56 пријави за прекршување на работнички права, кои опфаќаат 363 работници. За отпуштање од работа...

Пријави за четири лица поради несреќа што се случила во рудникот...

СВР Штип поднесе кривична пријава против ДПТУ „Булмак 2016“ ДООЕЛ Пробиштип и А.В. (38) од с.Турско Рудари, пробиштипско, поради постоење основи на сомнение за...

Конечни резултати од годишните конкурси за поддршка на проекти од културата

Министерството за култура соопшти дека на својата веб-страница ги објави финалните резултати од годишните конкурси за поддршка на проекти од национален интерес во културата...

ОН: Расте бројот на пријави за сексуално злоставување и експлоатација

Организацијата на Обединетите нации(ООН) во првите три месеца годинава примила 54 пријави за сексуално злоставување и експлоатација. Пријавите се однесуваат на целиот систем на...