24.8 C
Skopje
3.8.2021 - 10:15

Ознака: пријава

Полицијата растури домашна забава во Скопје

Синоќа во 01.28 часот по добиена пријава, полициски службеници извршиле контрола во стан на булеварот 8 Септември, во кој престојува П.П.(25). При контролата, покрај П.П.,...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе пријава за тендерот за противпожарната скала на Град...

Врз основа на искажаните сомнежи во текот на минатата недела за криминалниот тендер на Град Скопје и Петре Шилегов, денеска ќе поднесеме кривичен поднесок...

За пет години ниту еден лекар не се пријавил за работа...

Министерството за здравство информира дека за поликлиниката во населбата Шуто Оризари, која работи во склоп на Здравствениот дом Скопје, за период од пет години,...

Вработени во МВР делеле возачки дозволи на лица што немале положено

Поднесено е обвинение за 36 лица од кои осум вработени во МВР за злоупотреба на нивната службена положба и фалсификување службена исправа. - Пријавените службени...

Пријава за угостител од Тетово кој работел и покрај забраната

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ш.(25) од Тетово, сопственик на угостителски објект, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според...

Пријави за осум лица поради семејна веселба во Радовиш

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Ф.(40) од Радовиш, Е.Џ.(44), Ш.И.(32), Б.Ј.(37), М.М.(37), М.Ј. (42), Б.Ј.(33) од Струмица и В.С.(34) од с. Еднокуќево –...

Место во изолација дома организирал забава

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Н.Т.(18) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пренесување заразна...

Кривична за разбојник кој ограбувал куќи низ Охрид

Поради сомнение за сторени четири кривични дела „тешка кражба“ и пет дела „тешка кражба во обид“, охридската полиција поднесе кривична пријава против 33-годишниот Ј.Н....

Кривична пријава за директорка на градинка во Македонска Каменица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против В. Ј. (52) од Македонска Каменица поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело...

Пријава за ексградоначалникот на Македонска Каменица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.М.(44) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба...