36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 18:50

Ознака: приход

Намалени приходите кај една третина од граѓаните во најразвиените земји

Над една третина од луѓето кои живеат во седумте најразвиени земји во светот велат дека пандемијата на коронавирус веќе им наштетила на нивната заработка,...

Пазарот на електронски комуникации со приход од над 280 милиони евра

Вкупните приходи на пазарот на електронски комуникации лани изнесувале 17.297.466.000 денари или 281,2 милион евра и бележат раст од 0,34 проценти во споредба со...

ЛОИ 2020 постави рекорд од приход од локални спонзори

На една година до почетокот на ЛОИ 2020, побарувачката за билети само во Јапонија е 10 пати поголема од понудата. Процената е дека Токио...

Фудбалот не запира – рекордни 8,3 милијарди евра приход на 20...

Реал се врати на врвот и е прв со приход поголем од 750 милиони евра, а сите 20 клуба на листата на „Делоит“ се...

Додека светот се давеше во нафта, Русија заработи 120 милијарди долари

Русија заработи речиси 120 милијарди долари дополнителен приход благодарејќи на договорот за намалување на производство на нафта, пренесува Б92. -За време на две години колку...

Албанија во девет месеци годинава заработила околу 1,5 милијарди евра од...

Албанската економија во периодот јануари-септември годинава од туризмот оствари бруто приход од околу 1,5 милијарди евра. Податоците објавени од Централна банка на Албанија покажуваат дека...

Реал од новиот стадион очекува 150 милиони годишен приход

Плановите за нов стадион на Реал Мадрид беа презентирани од претседателот, Флорентино Перез, кој верува дека стадионот ќе донесе 150 милиони повеќе во приходите...

Финска го прекинува проектот за исплата на основен приход од 560...

Финската Влада одлучи да не го продолжи пилот проектот за исплата на основниот приход, што привлече големо внимание кај светската јавност. Во моментов, 2.000...