6.8 C
Skopje
28.11.2021 - 3:00

Ознака: притисок

Кој да го вклучи црвеното светло

Како и да е, Македонија и регионот треба да се навикнат дека помудро би било да се намали значењето на овие националистички изливи на...

Што бе крајот на НАТО, а ние?

Сакате да кажете дека Македонија треба да ги смени името и идентитетот за да влезе во НАТО, суперорганизирана воена алијанса, која треба да нè...

Рохани: Иран нема да подлегне на притисокот на САД

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска остро го критикуваше повлекувањето на американскиот претседател Доналд Трамп од нуклеарниот договор со Иран, порачувајќи дека Иранците нема да...

Шефовите на дипломатиите од земјите од Г-7 ќе расправаат за поинтензивен...

Министрите за надворешни работи на Г-7 денеска во Торонто ќе разговараат за интензивирање на притисокот врз Русија, иако нема да стане збор за нови...