14.3 C
Skopje
20.4.2019 - 12:51

Ознака: притвор

Апелација на јавна седница ќе одлучува за притворот на Мијалков

Апелацискиот суд во Скопје денеска на јавна седница ќе ги разгледува жалбите на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, за мерката притвор што му беше...

Јакимовски останува во куќен притвор

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски останува во куќен притвор и му се забранува комуникација со лица опфатени во кривичнно-правниот настан. - Постапувајќи по...

Рускоска: Јакимовски осомничен за злоупотреба на службена положба и овластувања

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично пониска цена, изјави шефицата на...

Притвор за сите 16 обвинети за „27 април“ кои добија затворски...

Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска го прифати барањето на Обвинителството за обезбедување притвор на обвинетите во настаните од 27 април во Собранието...

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот...

Триесетдневен притвор за Тони Јакимовски

На Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинет на екс директорот на тајната полиција Сашо Мијалков, Судот вечерва му одреди 30-дневен притвор. Притвор од 30 дена доби...

Истрага за четворица вработени во УБК и барање притвор

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција денеска издаде Наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, македонски...

Притвор за Мијалков и Ибраими, за останатите од „Титаник 2“ мерка...

Судот на барање на обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи, по денешното соопштување на пресудата за „Титаник 2“, им одреди мерка притвор на Сашо Мијаков...

Лишени од слобода две лица за шверц на екстази и кокаин

Во Полициска станица Гевгелија синоќа од слобода биле лишени и здржани В.М.(34) и Ј.Р.(39), двајцата од Гевгелија, информира МВР. -При преглед на В.М. полициски службеници...

Притвор за три лица поради поседување марихуана

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредби за спроведување на истражна постапка во три одделни предмети оформени против лица кој кои...