Ознака: притвор

Притвор од осум дена за насилникот од автокампот „Градиште“

Охридското Обвинителство поднесе предлог за определување мерка притвор за 32-годишниот скопјанец, кој на 10 јули во Охрид, во автокампотот „Градиште“, извршил грубо насилство врз...

Продолжен притвор и обвинение за двајцата скопјани кои киднапираа Италијанка

Охридското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца скопјани на возраст од 19 и 20 години, кои на почетокот на месецов во Охрид киднапираа...

Притвор за поранешниот претседател на кривичниот суд, Владимир Панчевски

Триесетдневен притвор му одреди велешкиот суд на поранешниот претседател на кривичниот суд, Владимир Панчевски, поради тоа што не се појавил на рочиште за главна...

Одреден притвор за двајцата скопјани кои киднапираа Италијанка

Судот им определи притвор од осум дена на двајцата скопјани кои киднапираа Италијанка. Тие се осомничени за кривично дело противправно лишување од слобода. Според информациите...

Притвор за мажот кој ги малтретирал внуците во Градски парк

Кривичниот суд му изрече мерка 30 дена притвор на чичкото кој ги малтретирал своите внуци во Градскиот парк. Како што претходно беше објавено, вчера...

Притвор за жител на Чаир, чувал оружје без дозвола

Судот му определи 30-дневен притвор на жител на Чаир во чиј дом било пронајдено оружје кое го поседувал без дозвола. Според информациите на МВР, вчера...

Притвор за битолчанец кој извршил полов напад врз внука

Битола е во шок. Според основани сомневања жител на едно битолско село деновиве извршил полов напад врз малолетна внука. Поради таквите основани сомневања Основното јавно...

Притвор за ограбувачот на поштата во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д. С. (38) од Охрид поради разбојништво. Одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена по...

Продолжен притворот за двајцата насилници од Штип

За 30 дена продолжен е притворот на двајцата насилници од Штип кои во јануари брутално тепаа 20-годишна девојка, а насилството го снимаа на мобилен...

Притвор за двајцата насилници кои тепаа девојче во Штип

Судот определи притвор за тепачите кои малтретираа девојче во Штип. Тие ќе останат во притвор осум дена, додека Овинителството да донесе одлука дали ќе...