Ознака: пристигна

Пристигна првата пратка од руските вакцини во Македонија

На скопскиот аеродром попладнево пристигна првата пратка од руската вакцина „спутник В“. Министерот за здравство Венко Филипче заедно со рускиот амбасадор во земјава, Сергеј...

Моралес пристигна во Мексико

Досегашниот боливиски претседател Ево Моралес пристигна во Мексико, откако мексиканските власти му одобрија азил. Моралес ја напушти Боливија откако претходно поднесе оставка од функцијата,...

Руската агентка Марија Бутина пристигна во Москва

Русинката Марија Бутина, која во април беше осудена во САД под обвинение за шпионажа како руска агентка, денеска пристигна во Москва. Таа вчера беше...

Пристигна светскиот синеаст Јоргос Арванитис

Вториот лауреат на 40-то јубилејно издание на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, Јоргос Арванитис, пристигна во Битола. Тој е еден од најважните...

Помпео пристигна во Саудиска Арабија

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигна во Саудиска Арабија за да се сретне со саудискиот принц Мохамед бин Салман, поради зголемените тензии меѓу...

Траектот со 250 патници по 41 час на отворено море пристигна...

Траектот со 250 патници и 92 члена на екипажот кој 41 час беше заглавен на отворено море поради дефект на моторите попладнево, со помош...

Пристигна „Кариран нинџа“ – најгледаниот детски филм во Данска

Од вчера во сите кина низ Македонија почна да се прикажува најгледаниот детски филм во Данска, „Кариран нинџа“, кој во нашите кина е синхронизиран...

„Волшебникот од Оз“ пристигна во Кавадарци

Во домот на културата „Иван Мазов-Климе“ во Кавадарци, со почеток во 19 часот, утре премиерно ќе биде изведена претставата за деца „Волшебникот од Оз“....

Изложбата „Во земјата на змејовите“ пристигна во Скопје

По турнејата во неколку европски града, од 21 март до 21 април, уникатната изложба „Во земјата на змејовите“ е стационирана во Скопје. Сите посетители...