Ознака: принц чарлс

Принцот Чарлс ја прими првата доза вакцина против коронавирус

Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс и неговата сопруга Камила ја примија првата доза вакцина против коронавирус, објавено е денеска во неговата резиденција. Портпаролот на принцот Чарлс,...

Принцот Чарлс сè уште ги финансира Меган и Хари?

Меган Маркл и принцот Хари сè уште добиваат повеќе од два и пол милиони евра годишно од принцот од Велс, пишува „Експрес“ повикувајќи се...

Принцот Чарлс упати апел до Британците да помогнат во бербата на...

Британскиот принц Чарлс ги повика своите сонародници, а особено оние кои останале без работа, да се„изборат за Британија, така што ќе им помогнат на...

Расте загриженоста за кралицата додека се истражува како се заразил принцот...

Кралското семејство ги презема сите неоходни мерки за заштита од коронавирусот особено по сознанието дека принцот Чарлс е заразен, пишуваат британските медиуми. Сите членови...

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус

Принцот Чарлс (71) е позитивен на коронавирус, пренесува Би-би-си. Тој има благи симптоми, „а инаку останува во добро здравје“, посочи гласноговорник на британскиот престолонаследник. Неговата сопруга...

Принцот Чарлс на сетот на претстојниот филм за Џејмс Бонд

Појавувањето на принцот Чарлс на сетот на познатото студио „Пајнвуд“ во близина на Лондон, каде што се снима претстојниот филм за Џејмс Бонд, резултираше...

Британскиот принц Чарлс во посета на Германија

Британскиот принц Чарлс се наоѓа во четиридневна пријателска посета во Германија, каде што ќе бидат нагласени блиските релации помеѓу двете земји. Чарлс допатува во Берлин...

Принцот Чарлс танцува подобро од Тереза Меј

Британскиот принц Чарлс учествуваше во традиционален танц во текот на неговата посета во Гана. Тој ја прифати поканата на домаќините, од кои на подарок доби инструмент...

Принцот Чарлс и војвотката Камила прошетаа во Атина

Принцот Чарлс и војвотката Камила пеш се упатија кон нивната следна закажана активност во центарот на Атина - посета на црквата Капникареа што се...