Ознака: принц хари

Хари и Меган нема да учествуваат во никакви активности на кралското...

Војводата и војвотката од Сасекс нема да учествуваат во никакви активности на кралското семејство, објави Бакингемската палата. Кралицата Елизабета Втора потврди дека парот нема...

Меган Маркл и принцот Хари очекуваат второ дете

Меган Маркл е повторно бремена. Таа и принцот Хари очекуваат бебе. Војводата и војвотката од Сасекс открија дека малиот Арчи ќе стане поголем брат,...

Кралицата неочекувано ги покани Меган и Хари на нејзината роденденска парада?

Британската кралицата Елизабета неочекувано им понуди рака за помирување на Меган Маркл и принцот Хари поканувајќи ги на нејзината роденденска парада, тврди британски „Сан“. Кралицата...

Меган и Хари се откажаа од социјалните мрежи

Само неколку месеци откако ја информираа јавноста дека не го користат Фејсбук, принцот Хари и Меган Маркл решија целосно да се откажат од користење...

Синот на принцот Хари и Меган Маркл зборува со американски акцент?

Во премиерното издание од подкастот на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Маркл на „Спотифај“, можеше да се чуе нивниот син Арчи како...

Хари и Меган споделија божиќна честитка од САД

Хари и Меган ја споделија својата прва божиќна честитка откако се преселија во Америка. Честитката беше споделена преку „Мејху“, добротворната организација за животни со...

Божиќните подароци за Меган и Хари можеби нема да стасаат во...

Божиќните подароци на војвотката од Кембриџ Кејт и на принцот Вилијам за Меган Маркл и за принцот Хари се во опасност да не стасаат...

Хари и Меган ѝ ги дадоа клучевите од Фрогмор котиџ на...

Триесетгодишната принцеза Јуџини и нејзиниот триесет и четиригодишен сопруг Џек Бруксбанк се преселиле во Фрогмор котиџ, куќа со пет спални во Виндзор, пред две...

Меган и Хари се спогодија со фотоагенцијата во спорот за фотографиите...

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл постигнале договор со фотоагенцијата „Х17“ за запирање на дистрибуцијата на фотографии од нивниот син, кои без нивна...

Меган Маркл и принцот Хари во нова кампања

Меган Маркл и принцот Хари в недела ќе учествуваат во видео-разговор во живо со Малала Јусафзаи, добитничка на Нобеловата награда за мир, по повод...