Ознака: принц хари

Какви предизвици ги очекуваат Меган Маркл и принцот Хари во 2022...

Принцот Хари и Меган Меркл полека го комплетираат списокот на активности предвидени за годинава, кој вклучуваше и некои задачи преостанати од 2020 година. Војводата и...

Откривањето на статуата на Дијана накратко ги соедини Вилијам и Хари

Војводите од Кембриџ и Сасекс вчера повторно беа заедно за да ја откријат статуата на Дијана, принцезата од Велс, велејќи дека секој ден посакуваат...

Никогаш не плашете се да го направите она што е исправно

Принцот Хари ѝ оддаде почит на својата мајка Војводата од Сасекс имаше онлјан-обраќање во пресрет на денот што требаше да биде 60-ти роденден на принцезата...

Британскиот принц Хари и Меган Маркл по вторпат станаа родители

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл по вторпат станаа родители. Нивната ќерка ќе го носи името Лилибет Дајана Маунтбатон-Виндзор. Нејзиното прво име, Лилибет,...

Принцот Вилијам: Ние не сме расисти

Војводата и војвотката од Кембриџ излегоа од дома првпат по интервјуто на Сасексови и беа во посета на училиште во источен Лондон. Експлозивното интервју на...

Хари и Меган го открија полот на своето второ дете

Британскиот принц Хари (36) и неговата сопруга Меган Маркл (39) во ексклузивното интервју со американската водителка Опра Винфри го открија полот на своето второ...

Меган Маркл во свилен фустан на „Армани“ за интервјуто на Опра

Разговорот на Меган Маркл и принцот Хари со познатата телевизиска водителка Опра Винфри беше прво заедничко телевизиско интервју на парот откако тие се повлекоа...

Принцот Хари се плашел од повторување на историјата

„Си-би-ес“ објави неколку видео-клипови од претстојното интервју на Опра со принцот Хари и со Меган Маркл. Војводата од Сасекс направи паралели помеѓу тоа како ја...

Хари и Меган нема да учествуваат во никакви активности на кралското...

Војводата и војвотката од Сасекс нема да учествуваат во никакви активности на кралското семејство, објави Бакингемската палата. Кралицата Елизабета Втора потврди дека парот нема...

Меган Маркл и принцот Хари очекуваат второ дете

Меган Маркл е повторно бремена. Таа и принцот Хари очекуваат бебе. Војводата и војвотката од Сасекс открија дека малиот Арчи ќе стане поголем брат,...