Ознака: принц филип

Тестаментот на принцот Филип ќе остане тајна 90 години

Кога живеете речиси еден век, стекнувате голема збирка - имот. Сепак, никогаш нема да знаеме што поседувал принцот Филип, сопругот на британската кралица, кога...

Кралското семејство се прости од принцот Филип

Британскиот принцип Филип денеска беше погребан во капелата „Сент Џорџ“ во замокот Виндзор, на интимна церемонија во тесен круг на роднини, во согласност со...

Хари и Вилијам добија можност да се сретнат за време на...

Трогателната церемонија за збогување со принцот Филип, кој почина минатата недела, им пружи на неговите внуци Хари и Вилијам можност повторно да се сретнат,...

Меган Маркл со порака се збогува од принцот Филип

Меган Маркл, сопругата на принцот Хари, не можеше да присуствува на погребот на војводата од Единбург, принцот Филип, поради напредната бременост. Таа напиша порака...

Погреб на принцот Филип – Цела нација со една минута молк

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, кој почина минатата недела на 99-годишна возраст, ќе биде погребан денеска по комеморацијата...

Почесна стрелба во чест на принцот Филип

Со почесна стрелба беше оддадена почит на покојниот принц Филип, војводата од Единбург, на многу места низ цела Велика Британија. Во Лондон, Единбург, Кардиф и...

Почина британскиот принц Филип

Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, почина на 99-годишна возраст. Бакингемската палата објави дека војводата од Единбург почина изутринава во замокот Виндзор. - Со...

Принцот Филип по еден месец излезе од болница

Сопругот на британската кралица, војводата од Единбург, ја напушти болницата во центарот на Лондон по успешната процедура на срцето. Принцот Филип (99) беше примен во...

Принцот Филип останува во болница по операцијата на срцето

Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, беше опериран и ќе остане во болница. Британските медиуми наведуваат дека принцот бил подложен на интервенција на...

Принцот Филип сè уште е во болница

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора кој беше хоспитализиран пред една недела, е добро, изјави денеска неговиот внук Вилијам. На новинарско прашање за здравјето...