11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 2:18

Ознака: принц Вилијам

Ринго Стар стана витез

Тапанарот на легендарните „Битлси“, Ринго Стар, денеска беше прогласен за витез во Бакингамската палата, а по церемонијата славниот музичар се пошегува со новинарите велејќи...