13.8 C
Skopje
22.9.2021 - 5:11

Ознака: принц Вилијам

Откривањето на статуата на Дијана накратко ги соедини Вилијам и Хари

Војводите од Кембриџ и Сасекс вчера повторно беа заедно за да ја откријат статуата на Дијана, принцезата од Велс, велејќи дека секој ден посакуваат...

Принцот Вилијам: Ние не сме расисти

Војводата и војвотката од Кембриџ излегоа од дома првпат по интервјуто на Сасексови и беа во посета на училиште во источен Лондон. Експлозивното интервју на...

Принцот Вилијам откри како ја надминал вознемиреноста

Ослабениот вид според принцот Вилиам му помогнал да ја победи тремата и нервозата кога настапува во јавност, пишува „Експрес“. Војводата од Кембриџ е отворен поборник...

Кејт и принцот Вилијам со виртуелна посета на училиште

Кејт и принцот Вилијам спроведоа виртуелна посета на училиште среде криза со коронавирус, пишува „Експрес“. Војводата и војвотката од Кембриџ разговараа преку видео-повик со...

Се разгорува инстаграм-војната помеѓу војводските двојки од Кембриџ и Сасекс

Кејт и Вилијам ја сменија својата стратегија во инстаграм-војната со Хари и Меган за придобивање на обожаватели на платформата за споделување фотографии, пишуваат светските...

Каква порака испраќаат војводата и војвотката од Кембриџ без маска и...

Сите се прашуваат каква порака сакаат да испратат војвотката и војводата од Кембриџ кои не носеле маски и ракавици при посетата на информативен центар...

Кралицата е во изолација, нејзините должности ги презема Вилијам

Кралицата Елизабета (93) неколку дена размислувала што да направи за да го заштити своето здравје во време на пандемија на коронавирус. Со сопругот Филип...

Принцот Вилијам зборуваше отворено за смртта на мајка му и менталното...

Британскиот принц Вилијам, неодамна говорејќи за смртта на својата мајка, принцезата Дијана, ја опиша тагата што ја почувствувал како болка што не може да...

Принцот Вилијам им оддаде почит на жртвите од нападот во Крајстчрч

За време на неговата посета на Нов Зеланд, британскиот принц Вилијам беше пречекан со хонги, традиционален маори поздрав со притискање на носовите, од страна...

Израелски агенти испитувале новинар за неговото албанско потекло

Агенцијата Асошиејтед прес соопшти дека нејзиниот новинар, албанскиот државјанин Неби Чена, бил спречен да известува за посетата на британскиот принц Вилијам во резиденцијата на...