Ознака: принц Вилијам

Израелски агенти испитувале новинар за неговото албанско потекло

Агенцијата Асошиејтед прес соопшти дека нејзиниот новинар, албанскиот државјанин Неби Чена, бил спречен да известува за посетата на британскиот принц Вилијам во резиденцијата на...

Ринго Стар стана витез

Тапанарот на легендарните „Битлси“, Ринго Стар, денеска беше прогласен за витез во Бакингамската палата, а по церемонијата славниот музичар се пошегува со новинарите велејќи...