Ознака: принцот Хари

Принцот Хари се консултирал со кралицата Елизабета за името на неговата...

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Меркл во петокот по вторпат станаа родители. Нивната ќерка го доби името Лилибет, во чест на кралицата...

Второто дете на принцот Хари и Меган ќе биде обединувач на...

Најмал медијатор! Кралскиот експерт Ник Булен смета дека доаѓањето на ќерката на принцот Хари и Меган Маркл ќе помогне да се обедини кралското семејство по...

Новата работна позиција е совршена за принцот Хари

Малкумина веруваа дека принцот Хари, човек со мало искуство за корпоративно управување, ќе се вработи во фирма како „Бетер ап“, компанија која нуди обуки...

Хари и Вилијам на различни начини ѝ оддадоа почит на принцезата...

Принцот Хари и принцот Вилијам ја покажаа својата благодарност кон нивната почината мајка, принцезата Дијана, на два различни начина, пренесува „Њузвик“. Во чест на неговата...

Хари и Меган никогаш претходно не биле толку непопуларни меѓу Британците

Популарноста на принцот Хари и неговата сопруга Меган опаѓа и никогаш не била пониска меѓу Британците по нивното интервју со водителката на американската телевизија...

Кралицата Елизабета растажена поради искуствата што ги споделија Хари и Меган

Британското кралско семејство денеска соопшти дека е растажено кога дознало за искуствата на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл наведувајќи дека ќе ги...

Меган и Хари ја кажаа вистината, но за многу работи се...

Пети Вуд, која е експерт за говор на телото, вели дека Меган Маркл, за време на интервјуто што таа и принцот Хари го дадоа...

Нетфликс ќе го прикаже контроверзниот мјузикл за принцезата Дијана

Принцот Хари го тераат да стори сè што е можно мјузиклот за неговата мајка да биде тргнaт од програмата на „Нетфликс“, неколку дена откако...

Преселбатата на Хари и Меган во Монтесито ги налути локалните жители

Војводата и војвотката од Сасекс, кои се повлекоа од кралските должности на почетокот на оваа година, одлучија да се иселат од Лос Анџелес и...

Принцот Хари користел необичен емотикон за да ja освои Меган

Поранешната актерка, Меган, наводно била воодушевена од „смешниот и симпатичен“ стил на пишување на принцот, и особено ѝ се допаѓало кога Хари избирал емотикон...