Ознака: Принцот Вилијам

Хари и Вилијам на различни начини ѝ оддадоа почит на принцезата...

Принцот Хари и принцот Вилијам ја покажаа својата благодарност кон нивната почината мајка, принцезата Дијана, на два различни начина, пренесува „Њузвик“. Во чест на неговата...

Принцот Вилијам настојува да ја задржи контролата

Експертите за говорот на телото тврдат дека при првото јавно појавување по интервјуто на Хари и Меган, принцот Вилијам покажал желба да ја задржи...

Женски труп пронајден во езерце покрај домот на принцот Вилијам и...

Минатата недела бил пронајден женски труп во езерце покрај палатата Кесингтон во Лондон, домот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, војводата и војвотката од...

Принцот Џорџ го прослави шестиот роденден

Првото дете на принцот Вилијам (37) и војвотката Кејт Мидлтон (37) и иден крал принцот Џорџ (6) денеска ќе го прослави шестиот роденден. По повод...

Принцот Вилијам го поздрави пласманот на Астон Вила во Премиер лигата

Војводата од Кембриџ е навивач на европскиот првак од 1982 година, Астон Вила, уште од училишните денови, бидејќи сакал да навива за поинаков клуб...