Ознака: Принцезата Дијана

Статуата на принцезата Дијана ќе биде отворена за јавноста на годишнината...

Следната недела носи со себе потресна пресвртница, бидејќи вторник на 31 август се навршуваат 24 години од смртта на Дијана, принцезата од Велс. Оние...

Филмот за принцезата од Велс – фаворит за „златниот лав“

Приказната за Дијана, принцезата од Велс, и пеколот што го преживеала поради разводот со принцот Чарлс, ќе се бори со адаптацијата на романот на...

Хари и Вилијам на различни начини ѝ оддадоа почит на принцезата...

Принцот Хари и принцот Вилијам ја покажаа својата благодарност кон нивната почината мајка, принцезата Дијана, на два различни начина, пренесува „Њузвик“. Во чест на неговата...

Париз сака да именува плоштад по принцезата Дијана

Градското собрание на Париз сака да именува еден мал плоштад по принцезата Дијана, кој се наоѓа на местото на сообраќајната несреќа во која загина...

Принцот Вилијам зборуваше отворено за смртта на мајка му и менталното...

Британскиот принц Вилијам, неодамна говорејќи за смртта на својата мајка, принцезата Дијана, ја опиша тагата што ја почувствувал како болка што не може да...

Облека на принцезата Дијана достигнува неверојатни аукциски цени

Фустан носен од принцезата Дијана за време на кралската посета на Бахреин можно е да достигне цена од 100 илјади фунти на аукција, две...