Ознака: пример

Холандија како пример за ставање во функција на марихуаната за...

Целосната либерализација на канабисот како повод Откако премиерот Зоран Заев на неодамнешната прес-конференција ги презентира своите ставови во врска со легализацијата на марихуаната и можноста...

Спортот е на чекање, за доброто на сите

Ситуацијата со коронавирусот е непредвидлива, со тоа и сите аспекти на одвивањето на спортот, оти минатата недела во ова време се играше европски фудбал,...

Заев: Сега сме позитивен пример кој другите сакаат да го следат

Со бројните содржини предвидени со програмата за чествување на 8 септември – Денот на независноста на Република Македонија, која оваа година се одвива под...

Грција по примерот на Европската унија ќе го признае Гваидо

Грција ќе го следи примерот на Европската унија и ќе го признае лидерот на опозицијата на Венецуела, Хуан Гваидо, објави денеска грчкото Министерство за...

Османи: Нашата држава е пример за мултиетничка демократија на Балканот

Во Скопје денеска се одржа завршната јавна дискусија за претставување на „Националната стратегија за развој на концептот за едно општество и интеркултурализмот во Република...

Заев-Лајчак: Македонија е пример дека процесот на проширување на ЕУ е...

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, се сретна со претседавач на ОБСЕ и вицепремиер и министер за надворешни работи и европски прашања на Словачка,...

Наставникот треба да биде пример за своите ученици

Постојат и такви наставници што од почетокот до крајот ја исполнуваат мисијата на добрина и љубов во сите полиња на нивното дејствување. Таков е...