2.8 C
Skopje
18.1.2022 - 20:48

Ознака: примера

Одбранетиот пенал на Димитриевски му пресуди на Куман

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски беше меѓу најзаслужните за сензационалната победа на Рајо Валјекано над Барселона од 1-0, по која тренерот на Каталонците Роналд...

Меси по шести пат го освои трофејот „Пичичи“ во Примера

Аргентинскиот фудбалски ас, Лионел Меси е освојувачот на трофејот „Пичичи“ по шести пат во кариерата откако сезонава беше најдобар стрелец во Примера со 36...

Иско мора да биде во форма за да ​​игра

Шпанскиот фудбалер за врска на Реал Мадрид, Иско, повторно не се избори за место во тимот кој ќе се соочи со Валјадолид, во вечерашниот...

Меси постигна повеќе од 20 гола во текот на 11 сезони...

Капитенот и напаѓач на Барселона, Лионел Меси, е единствениот играч во историјата на Шпанското фудбалско првенство со постигнати повеќе од 20 гола 11 сезони...

Меси не обрнува внимание на рекордите

Капитенот на фудбалскиот клуб Барселона, Лионел Меси, не придава многу на значење на неодамна поставениот рекорд. Тој на 13 јануари, на натпреварот со Еибар...

Леванте го „чува“ Барди

Македонскиот репрезентативец Енис Барди го продолжи договорот со шпанскиот фудбалски клуб Леванте. Договорот на играчот за врска со тимот од Валенсија е до 2022 година,...