Ознака: прилепски градоначалник

Прилепскиот градоначалник позитивен на ковид-19

Денеска во Прилеп регистрирани се 79 ново заразени лица од ковид-19, меѓу кои и градоначалникот Илија Јованоски, кој на својот фејбук-профил напиша дека синоќа...